Jump to content
  • Kayıt Ol

League of Legends Tartışma

loykad

Önerilen İletiler

Skilleri çok güzel, %90 ihtimalle off tank Solo olacak bu arkadaşımız. Biraz hasarı olsa mid de gider yalnız, assassin skilleri de mevcut ama vurmuyor malesef ;_; Q'su çok hoşuma gitti, tam ARAM skill'i o sürekli harrasslayacak :011: W'sunun görseli çok hoşuma gitti gelecekten gelme gibi duruyor harbiden. E'si de baya güzel ama hasarı yok anca adamı tutmaya yarar.

Ultisinden bir halt anlamadım :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 164
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

52

• bLueeekun

30

• cakiphan

26

• painscream

20

Suikastçi bir şampiyon ama var olan tek atan suikatçilerden değil. Oyun yapabilen ve takım içi oynayabilecek bir şampiyon. Tek atamıyor ama tanıtımda yazıldığı gibi kırılgan ve canı az olan şampiyonlara gayet güzel hasar verebiliyormuş. Ad mi olur Ap mi olur bilemem ama kasan her karakter tek atmasa bile baya iş görüyor. Yeteneklerini görünce bende ikilimde kaldım çıkınca alsam mı almasam mı diye. Çünkü oyun yapabilme herolarını fazla oynayacaksın ki ona alışabilesin. Gerçi o kadar zor bi skili yok. Ultiden ise şunu anladım. Ultiye bastığın zaman, zaman işliyor sen nereden gidersen gölgende seninle geliyor ve bu süre içinde tekrardan ultine basınca orada oluyorsun ve orada bulunanlara hasar verip can yeniliyorsun. Tahminimce yarın pbede çıkar. Yayınlarda daha net görürüz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hikayesini göremedim ama skilleri iyi gibi. Tek atan bir suikastçi değil de daha çok zeka isteyen bir karakter tasarladıkları yazılmış. İleriyi düşünerek yapılacak hareketlere göre işe yararlığı yükselecek.

Şimdi, LOL foruma bakarken gördüm de, biri altın cadı Beatrice diye şampiyon önerisi yapmış. Umineko' daki Beatrice resmi var. Umineko' yu bilmeyenler de güzel demiş :011: Yazacaktım altına Umineko' dan bir karakter diye de boşver, uğraşmaya değmez dedim. Bir şey önereceksen biraz orijinal olması gerekli, adam animeden karakteri tutup koyar mı oyuna? "Kırmızı gerçeğe kimse karşı koyamaz." diye karakter sözü bile eklemiş, oturup düşünmüş adam bunu. Emeğine bir şey demiyorum fakat yakında Maskeli Ghoul gibi öneriler görebiliriz gibi. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beato oyunda napabilir ki, Lissandra gibi olur buz yerine Kazık fırlatır. Ultisi bi şey summonlar veya tepelerine kule indirir. Quinn gibi ayrıca kelebeğe dönüşmesi falan olur bilemedim :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ashe çok can yakacak arkadaşlar Jinx'ten farkı kalmamış. İnhibitörden bile stack yapabiliyor, q'suyla inhiyi nasıl erittiğini bizzat denedim. Kuleden stack yapamıyor ama barondan falan stack yapabiliyor. Hele Runaan falan alınca stack her an elinizin altında oluyor, işte nerfleyecekleri yer bu Stack'lerin elinizde bulunma süresi olabilir. 4 kez ardarda vurabiliyor sanırım sonra cooldown'a giriyor, o cd'yi artırırlar.

Cooldown + Attack Speed kastınız mı Jinx'i gömeceğini düşünüyorum. Jinx'in roketleri yerine Ashe'in ölümüne slow+kritik vuran stackli q'sunu tercih edecektir çoğunluk. Hele o global E'si yok mu müthiş ya çaprazlamasına haritaya attığınız an ward falan hikaye oluyor :011: Ultisinden de stack yapabilmek çok güzel.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

6.0 yaması gelene kadar Ashe ile lig çıkan çıktı, çıkamayan şansına küssün. :011: Hiçbir yamada bu şampiyon güçlü olmuş biz bunu bi düzeltelim demediler. Hep bir sonraki yamada nerflediler. Ben de deneyeyim artık şunu. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aramda yük biriktirip Q atmak biraz sıkıntı, zaten sen adamı kovalayayım derken geri kalan takım üzerine biniyor. Normal oyunda daha denemedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Asıl aramda daha kolay ben sana diyeyim, bi W'yu geri atmaya bakıyor minyon + adamlara vurması falan. Cooldown çıkarsan çok rahat olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de sadece botlara karşı deneme şansı buldum. Eski Q'yu pasife verdiler ama eski Q kadar da pasif yavaşlatma vermiyor. Resmen botları kovaladım ya. O eski Ashe'in yavaşlatmasını tam anlamıyla göremedim. İki item kasıp oyunu bitirdiler. Hiçbir şey anlayamadım. :011: Normalde ne zaman denerim bilemiyorum. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu buildle çok güzel ezdim, bi ara işte inhime kadar geldiler 2 nexus kulesini kesmeye falan. O ara işte bu itemleri çıkıp sadece kule altından ölümüne süper minyon kestim. Fırsat bulduğum an zaten bi ultiyle penta kill attım. Oradan sonra da midden ittirdim sadece geleni kesmem zaten 2 saniye sürüyor :011: İnhiden de stack kastığım için q ile kesmek çok rahat oldu.

Buildin sıkıntısı şey maksimum 2.50 AS oluyormuş ben ilk denediğimde onu unutup iyi abandım AS'ye. Onun yerine Cooldown Reduction ya da Crit Chance çıkılabilir. 1 tane de defansif bi itemle Ashe build hazır. Botları da artık o klasik bot yerine Cooldown veren botlardan çıkmayı düşünüyorum. Hoş ARAM'da hep öyle çıkıyodum eskiden W için :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bot'larla yine bir gün Ashe hasretimi giderirken keşke ARAM'da da gelse diye dua ederek ARAM'a girdim ve Ashe geldi zarsız falan tek :011:

Arkadaşlar, Ashe op. Çivili harici hiçbir Armor fayda etmiyor, full tank Sionu saniyeler içinde nasıl erittiğine takım arkadaşlarım şahit. Runaan kesinlikle şart, üzerine kanasusamış + Karayel veya Hayalet çıkıldığında Ashe kesinlikle durdurulamıyor. Runaan'ın tek minyon dalgasına 2 kere stack hazırlaması W'yu bile kullanmanıza gerek bırakmıyor. Ebedi falan artık benim için Ashe'te para israfından başka bir şey değil. O kritiği hızlıca stacklerinle rakibe yediremedikten sonra hiçbir anlamı yok, bolca AS kasmak gerekiyor. Kalista'yı bunun için nerflediler sanırım, Kalista'yı geri çekip AS olarak Ashe'i sokmak istiyor olabilirler metaya. Jinx'in nerfi o kadar koymadı nasılsa Jinx hala Jinx o q'su sayesinde :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu oyunda jungle nasıl oynanır çözebilmiş değilim. Oyunun başındayım, fazla deneyimim yok. Nunu jungle oynanıyor ve bedava diye oynayayım dedim. Sonuç 1/12/9, 1/15/18. Ya sorun bende ya da takım arkadaşlarımda. Gidip ormanı bir güzel temizliyorum, wardlıyorum gereken yerleri. Ama takım arkadaşlarım koridoru tutamıyor. Fazla baskına gidemedim, gittiklerimde ya rakip geri çekilmek zorunda kaldı ya da çok az can ile kaçtı. Nunu ile orman oynayamadım sanırım, beceremedim. Bir de Vi ile tekrar denemeyi planlıyorum. Full zırh kasıyorum, 1 kişiyi üzerime çekip karşı takımdaki adam ile arkadaşımın 2 vs 1 yapmasını sağlıyorum ama saçma sapan şeyler yapıp kaybediyoruz. 1/15 görünce de insanın morali bozuluyor elbet. İzlediğim maçlarda yapılanları da yapmaya çalışıyorum. Tarayıcı alıp tarayıp wardları da kesiyorum ama olmuyor. Takımın da uyum sağlaması lazım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi Jungle bu oyundaki en zor rol bence, önce rün ve kabiliyetlerini az çok ona göre ayarlamalısın. Vi ve Lee Sin güzel jungle heroları, Nunu biraz zorlayabilir . Seju da iyidir ama ban yiyor son zamanlarda.

Vi oynayacaksan şöyle bir taktik vereyim, gank atacağın zaman özellikle mid'de direk geldiğin gibi adama uçma. Onu korkut üzerine yürü, o kaçış skillini kullandığı zaman sen peşinden ileriye doğru hareket eden skillini kullan. LeBlanc olabilir bu veya Flash atan başka bir şampiyon olabilir. Ganklerin çoğu jungle'ın hemen rakibe uçmasından dolayı kaybediliyor, adamın zaten kaçış planı var mid oyuncusu sonuçta :011:

Ormanı temizliyorum derken oyunun diğer kısımlarından kopmaman lazım, karşı jungle'ın ne yaptığını hep izlemen gerekir. Jungle'ın en önemli ve oyun kazandırıcı kısmı counter-jungle'dır bunu yaparsan çoğu oyunu taşırsın. Counter-Jungle hakkında biraz araştırma yapmanı öneririm.

Ejder vs tipi şeyleri almakta acele etmemen lazım, teamfight ortamı dururken ejdere dalmak çok manasız. En azından ADC+Support aradan çıkmalı ki sizin ADC'niz çatır çutur o ara ejdere yardım etsin. Kule karşılığı ejder alma tipi şeyleri hiç şüpheye bırakmayın seri hareket etmek gerekir, takımı da binevi sen yönlendireceksin bu tip şeylere.

İlk mavi-kırmızıları sen al, mid'e vereceğim diye kasılma. Genelde oyunun gidişatına göre ilk 2 golemi jungle alır eğer öndeyseniz ve APC/ADC zorlanmıyorsa golemleri jungle alması daha iyidir. Hoş TR serverda önde olsa bile o golemi ister bizimkiler :D

Ward diktiğin kadar ward kesmeye de dikkat etmek gerekiyor, tarayıcınla önemli yerleri sürekli gözden geçirmen gerek. Karşı jungle belki de sizin ormanı wardla donattı ve senin her hareketini izliyor da olabilir. Benzer şekilde fırsat buldukça senin de wardlaman gerekir, eğer tanky bi supportunuz varsa onu yanına alıp roam atabilirsiniz.

-----

Oyunla ilgili çok iyi analiz geliştirmeden jungle oynamanı önermiyorum, ben şimdilik botlarda deniyorum jungle taktiklerini ama sanmam uzun bi süre ciddi jungle gireceğimi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir rolü deneyecekseniz benle ve ya arkadaşlarınızla girin. Karakterlere alışmak için botlar iyi ama jung nasılmış diye bakmak pek iyi değil. Sadece "Şu karakterle ortamı ne kadar rahat temizleyebiliyorum." der ve ona bakabilirsin. Ben genelde sup 2. olarakda jungle oynarım. Fenada değilimdir. Ejder çalmışlığım çaldırdıklarımdan fazladır. :D Hangi karakterle yaparsan yap şöyle bir örnek vereyim. Önce Gromp'u çarpla kes. Sonra kurtlara git. Ve sonrasınsa Red alıp ister b at ister yengeçlerden birini kes. B attığında jungle iteminin 450'lik kısmını ve potlarını al. Baeden çıkıp mavi al ve hangi kane pushlamamışsa ona gang at. Pushlamış olan laneye 3 levelde dive atmanında bir mantığı yoktu onuda söylim. :D İlla kill aldırmak zorunda değilsin karşı takımın spellerini bile harcatman iyi olur. Mesela bir yere baskına gittin adam kaçmak için Flash attı diyelim. Bu adamın 5 dk oyunda flashı olmayacak. O yüzden bu zaman içerisinde oraya gang atabilirsin. Atmasan bile flashı olmayan bi lanede takım arkadaşın karşı adamı kesemiyorsa onda da sorun vardır. Birde bazı karakterler bazı lanede olduğu zaman gang atma. Mesela topta Heim varsa karşıda hiç atma. Çünkü sen o adama daldığında o taretler senin işini bitirecek. :( Karşıda Teemo varsa 6. seviye olana kadar at olduktan sonra atma. Çünkü 6. seviye ile birlikte adam ortamı mantar tarlasına çevirecek. :D Şimdi sen tam 30 olmadığın içinde iyi oynayan adamlar gelmiyor. Ama mesela sen oyunu kursan 30 level olan bir kaç kişi çağırsan bile karşı takımada 20'li leveller geliyor. En iyi bu şekidle öğrenirsin. Hem skorun iyi olur hem de alışkanlığını geliştirirsin. O belirttiğin skorlar resmen tek taraflı bir oyun olduğunu gösteriyor. O tür oyunlarda pek öğrenemezsin. Boş boş kule altında beklediğin defansda kaldığını gösteriyor. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beşiktaş DP'yi yine yenmiş, Thaldrin de "maç sırasında birbirimize sinirlenmediğimiz için en kötü durumdan bile geri dönmeyi başarabiliyoruz" demiş, güzel gönderme :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1.5 2 sene oynayıp, yaklaşık 1 yıl önce bıraktım League of Legends'ı.30'a kadar nerdeyse Amumu dışında başka bir hero oynamadım.30 olduktan sonra rankedlarda hiç Amumu oynayamadım tabi.TR'de direkt olarak Amumu,Malphite vb. herolar banlandığı için bende başka bir role yönelmek istedim.O da supporttu ama arada bi' mid olarak oynadığımda olurdu.Main olarak Zyra oynamaya devam ettim ve TR'de Gold'a çıktım.Sonra sinirimi çok bozan şeyler oldu.Bilirsiniz TR'de küfürler falan havada uçuşur, en ufak bir şeyde sövmeler falan.Ben gayet saygılı konuştuğum halde hala karşı taraftan küfürlere maruz kalınca West'e geçtim.West'te aynı şekil support ve main Zyra olarak devam edip Plat 5'e çıktım.Plat'a çıktıktan sonra oyundan öyle bi' soğudum ki artık oyundan zevk almamaya başladım.Sonra da bıraktım zaten.LoL iyi güzel oyun da sen ne kadar iyi olursan ol bir veya birçok kişi yüzünden kaybetmek çok sinir bozucu bir durum.Sırf bu yüzden bıraktım oyunu.

Ayrıca pek Vladimir oynamadığım halde bana bu skini aldırtan Riot'a saygılar :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mecbur öylelerine denk geliyoruz. Ben 30 olunca biraz azalır en azından diye düşünüyorum ama azalmayacak, kendimi kandırıyorum. İstediği şampiyonu alamadı diye feedleyenler, kata sal diye kavga edenler. Kill vermedin diye feedleyenler. Giden 20-25 dakikama acıyorum resmen öyle olunca. Karşı takıma gelince de onlara da acıyorum. Diyecek bir şey yok, şikayet etmek de boşuna. Çözüm bulmuyorlar. Yaş ortalaması düşük bir oyun, daha doğrusu popüler diye her yaştan oynayan var. Oyunu memleket meselesi haline getiriyoruz. Adam kill aldın diye bir dünya küfür ediyor, öldün diye küfür ediyor, yardıma yetişemedin diye küfür ediyor. Yani küfür etmek için bir yer buluyor. Susturmak bir çözüm fakat böyle olan bir kişi zaten küfür etmekten oyunu oynayamıyor ve sonuç olarak bozgun.

Ben de bu oyuna popüler diye başladım açıkçası, bir deneyeyim dedim. Takım düzgün olursa gerçekten çok zevkli olabiliyor fakat takımda ya biri afk kalıyor ya kavga çıkıyor. Yani düzgün oyun oynayabilmek baya zor. Smite oynuyordum bundan önce, onda da %90 Arena oynuyordum. Karşı karşıya gelip birbirinizi öldürdüğünüz bir oyun modu, başka bir amaç yok ve gayet eğlenceliydi. Yenilsem de oyundan zevk alıyordum, bir dahaki sefere yeneriz diyordum. Lol espor olsun, etkinlik olsun gerçekten geniş bir ağa sahip. Smite o kadar yükselemedi, tam olarak bekleneni veremedi. Gerçi daha 2. sezonda oyun, ilerleyen zamanlarda daha iyi olabilir.

Kısacası, oyun oynama konusunda bilgimiz yok. Her oyunda bir hile arıyoruz, hileyle yükselmeye çalışıyoruz. Hileyle kazanmaya çalışıyoruz. O da olmadı oynarken keyif almak yerine keyfimizi kaçırıyoruz. Yapacak bir şey yok maalesef, oyuna girdiğinde herkesi susturup kendi oyununu oynayacaksın. Kendi üzerine düşeni yapıp kimseye bel bağlamadan yükselmeye çalışacaksın, ben bunu anladım. Takım oyunu olsa da takım oyununa pek bakan yok.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çare Araaam :011: Bu dediğiniz eğlence aramda mevcut aslında ama bu oyunu oynayanlar Vadi'ye takılmış bir kere elden bir şey gelmiyor :D Aram'da Diamond geldiği de oldu Riotlar da geldi challengerlar da geldi. 10 oyunda en fazla 2 kere veletlere denk geliyorsunuz onun harici her türlü zevkli geçiyor çünkü kazansan da kaybetsen de eğlenebiliyorsunuz. Tek bir şampiyona takılma derdi yok, her şampiyonu deniyorsun. Tek olayı ligin olmuyor muhtemelen de bu yüzden tercih edilmiyor.

Vadi öyle değil, vadide supportken mesela oto-atakla yanlışlıkla farm çalsan ADC sana demediğini bırakmıyor. Çok ciddiye alıyoruz, bozgun bile olsa oyundan tat almaya bakamıyoruz TR olarak. Dayı'nın yayınını bu yüzden herkese öneririm, kaybettiği veya feedlediği oyunda bile sürekli tembihler "arkadaşlar takmayın bu kadar eğleniyoruz sonuçta, eğlenmenize bakın birbirinizi kırmayın" diye. Çok da doğru söylüyor, karşıda 4 kişi sövüyorsa illa ki 1 tanesi iyi bi oyuncudur güzel oynuyordur. Siz elinizden geleni yapın, keyif almaya bakın. Bozgun bile olsa siz o oyunda bir şeyler tecrübe etmiş oluyorsunuz. O tecrübeyle bir sonraki oyunu velet bile olsa daha iyi taşıyacaksınız işte.

Bir de küfür edenler %99 velet oluyor, TR serverindeki yetişkinlerde bu problem yok aslında. Akşam saat 6-8 arası oyuna mümkünse girmemeye bakın o saatler buram buram kaynıyor. Geçen tam 6:30 gibi deneme amaçlı 5 vs bot girdim. 2 afk vardı Twitch'imiz de 2 mana taşıyla farm yapıyordu 40 dk boyunca :011: Denedim onayladım.

En güzel saatler hafta içi 12-2 arası bence, ertesi gün işi gücü olup da yatmadan önce 1 maç atayım diyen yetişkinler oluyor genelde :D Bi keresinde hafta içi 3 gibi oynadım, ortam buymuş gerçekten de ben böyle seviyeli insanlar görmedim. ADC'den özür diledim yanlışlıkla farmını aldığım için, takımdakiler "sen al ya sen supsun istediğin kadar al" dedi duygulandım :011:

Mute kavramını da unutmayalım, eğer çok sinir ediyorsa basın Mute'u gitsin. O adamla da iletişim kurmayıverin, kafanız rahat olur en azından.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Saat konusunda haklısın, belirli saatler girmemek gerek. Aramda da denk geliyor böyle kişiler. Sevmediği şampiyon geliyor, değiştirmiyor. Sonra feedliyor, neden sevmediğim şampiyonu oynayayım ki diyor. En iyisi mümkünse gece gireceksin, en azından böylelerinin gelme ihtimalini baya bir azaltır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu belirttiğiniz durumlar dereceli oyunda başıma gelince dereceli oyundan soğuyorum. Zaten bu durumlar yüzünden dereceli oyunu sevmiyorum. Dereceli oyun bana sadece eğer altın ve yukarı isem kostüm ve çerçeve gibi hediye veriyor. Başka bir artısı yok. Normal oyunda böyle bir durumla karşılaştırınca kendime diyorum: "Dereceli değil bu boşver kasma." diye. Ama karşımda benden kötü birinin kazanmasınıda zaman zaman yediremiyorum. :D Zaman zaman güzel şeylerde oluyor. Dün Katarina oynuyordum ap rünle değil ad rünle girmişim. Adam küfür etmek yerine bana ad kas nasıl olsa ultin ad de vuruyor dedi. Bende yok ap kasıcam dedim. Oyunu 18-1 falan bitirdim. :011: Bi nebze oyunu taşıdım yani. Kötü yapılan hareketlere genelde kızıyorum yapma etme diyorum ama bazende sallamıyorum. Kendime artık her zaman şunu diyorum. "Kendi oyununa bak nasıl olsa eğlenmek için oynuyorsun." diye. Vadi oynayıpta böyle durumlarda muzdarip isen arkadaşlarla giriceksin. En makbulu bu gibi duruyor. Lane kavgası olmasın diye Takım kurucu getirdiler ama oyun bulma süresi fazla diye çok fazla kişi girmiyo ona. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

"İksirlerinize sıkı tutunun" mesajıyla bir Vine yayınladı LoL geçenlerde. https://vine.co/v/eq9rZ5K0ILj

Acaba ne olacak merak ettim. İksirlerin yanındaki altınları görünce acaba iksir fiyatını mı artıracaklar. "İksirlerinize sıkı tutunun" yani iksirlerinizi boşa çar çur etmeyin mi demek istiyor :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tespitlere göre her saniyede 10 yeni oyun kuruluyor ve oyuncular kozlarını paylaşıyorlar.

oha:qsokkksok:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?