Jump to content
  • Kayıt Ol

Pokemon GO Android ve iOS İçin Çıktı

calieran

Önerilen İletiler

Bu oyun çıktıktan sonra bir sürü haberler gelmeye devam ediyor. Zaten günümüz insanları telefonla oynarken önüne bakmıyor birde bu oyunu oynarken hiç bakmayacaklar. Ben çok fazla olumsuz haber duyup bu oyunun bazı yerlerde yasaklanacağını düşünüyorum. Daha önceki iletimde dediğim gibi gba tarzı online bir app neylerine yetmedi anlamadım. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 48
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

14

• suke

6

• CloudT

6

• calieran

5

En Çok Yazanlar

Yalnız o haberlerin yarısı troll haberiniz olsun, çoğu uydurma. Bir yerde de Charizard'ın saldırısını IŞİD üstlendi diye haber vardı :D

Gelde bu adamı yen XD

[bimgx=350]http://i.hizliresim.com/v4DqEm.jpg[/bimgx]

1828a5328c6505100205695af341a09ac2652c7c_hq.jpg

Magmar diyince akıllara gelen :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar, ufak bir inceleme yazsanız. Nasıl oynanıyor bu go; av, savaş, gym, evrim sistemi vb. Kaç nesil pokemonları var. Mega evrim var mı? vb. Yazın işte yav. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar' date=' ufak bir inceleme yazsanız. Nasıl oynanıyor bu go; av, savaş, gym, evrim sistemi vb. Kaç nesil pokemonları var. Mega evrim var mı? vb. Yazın işte yav. :D[/quote']

Gaza gelmiycim nooo :@: Bu olmaz mı? http://nihbr.in/?p=4796

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

:011: Gaza gelin bence ya. Önemli olan burada bilgilerin, sohbetlerin, keşiflerin uçuşması/yağması/dönmesi.

NOT: Pikaçu Magmarla çok iyi mücadele etmişti hatırlatırım. Yeniyor muydu hatırlamıyorum ama sanırım yenemiyordu sonra Çarizard savaşıyordu. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdilik toplama, geliştirme ve yer kapmaca gibi oyun. Full versiyonu nasıl olacak bakalım;

Bulunduğun mekandaki diğer kişiler ile poke dövüştürme

Değiş-tokuş

Haritadan diğer kişilerin yerlerini tespit etme

Anlık büyük hediyeler çıkması

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haritadan diğer kişilerin yerini tespit etme güzel bir şey değil. Ama dolanırken bir kaç metre mesafedeki başka bir kullanıcıyla kapışabilmek için radar benzeri bir şey fena olmazdı. Gerçi henüz pokedövüş yapılamıyor. Pokedövüş olmadan da "oyun" sayılmaz zaten. Yalnız oyunun serisinden çok farklı bir gidişata sahip gördüğüm kadarıyla, o yüzden ben şu anki hype sona erince daha düzgün bir şeyler bekliyorum. Ha oynamak gibi bir niyetim yok şu an, zaten Platinum serisi pokemonları olmadan (partimin 5 pokemonu o jenerasyondan zaten) elleşmem ama şu anki haliyle "oyun" olarak çok zayıf. Ha hype sağolsun dünyada olay oldu ama uzunca bir süre de böyle devam eder ama bakalım ilerde neler göreceğiz...

En güzel ve gerçekçi özellik, pokedövüş sonrası, canı biten Pokemonları pokemerkezlere götürme zorunluğu olurdu, yani o kadar ava çıkacaksın, Pokemon yakalayacaksın, hayvanlara eziyet ettirircesine dövüştüreceksin, sonra da bırak kendi iyileşsin, olmaz öyle şey. O pokemerkeze gidilecek, 3-5 saat beklenecek. İşinize geliyorsa. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi de iyileşmiyor zaten, item kullanmak gerekiyor. Pokestop olayı o kadar etkili olmaz bence, adım başı pokestop var zaten. Durduğu yerde iyileşmiş kadar olur, potion daha iyi. Canını full doldurmuyor da az az dolduruyor falan. O potları da bazı pokestoplardan düşürüyoruz.

Bence oyun şu an baya güzel, en önemlisi glitchlerin düzeltilmesi. Pokestoplara gelen oyuncuları görebilmek güzel olurdu bence. Millet birbirine kaçamak bakışlar atıp "acaba oynuyor mu?" diye düşünmek zorunda kalmazdı. Zorunlu olmasa da açılıp kapanabilen özellik olarak verilse hiç de fena olmazdı.

Yeni jenerasyonlar eklenince zaten çoğu oyuncu ayrılacak zaten. Ama fazla oyuncunun kime ne zararı var anlamıyorum, bir oyunu bir sürü kişi oynayınca ne oluyor ki? Oyun yavaşlamıyor bir şey olmuyor. Herkes oynuyor işte herkesle ortak muhabbet edecek bir konu çıkıyor. Abim bile dün beni arayıp oyunla ilgili soru sordu. Attack on Titan hype'ı gibi "BU ANİME SÜPER OTAKUYUZ" yapmıyor ki kimse, herkes oynuyor muhabbetini ediyor sadece. Kimse EN İYİ OYUN POKEMON GO falan da yapmıyor, serinin asıl oyunlarının çok iyi olduğunu herkes kabul ediyor zaten. Anlam veremedim anti-hype mantığı kuranlara.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi de iyileşmiyor zaten, item kullanmak gerekiyor. Pokestop olayı o kadar etkili olmaz bence, adım başı pokestop var zaten. Durduğu yerde iyileşmiş kadar olur, potion daha iyi. Canını full doldurmuyor da az az dolduruyor falan. O potları da bazı pokestoplardan düşürüyoruz.

Bence oyun şu an baya güzel, en önemlisi glitchlerin düzeltilmesi. Pokestoplara gelen oyuncuları görebilmek güzel olurdu bence. Millet birbirine kaçamak bakışlar atıp "acaba oynuyor mu?" diye düşünmek zorunda kalmazdı. Zorunlu olmasa da açılıp kapanabilen özellik olarak verilse hiç de fena olmazdı.

Yeni jenerasyonlar eklenince zaten çoğu oyuncu ayrılacak zaten. Ama fazla oyuncunun kime ne zararı var anlamıyorum, bir oyunu bir sürü kişi oynayınca ne oluyor ki? Oyun yavaşlamıyor bir şey olmuyor. Herkes oynuyor işte herkesle ortak muhabbet edecek bir konu çıkıyor. Abim bile dün beni arayıp oyunla ilgili soru sordu. Attack on Titan hype'ı gibi "BU ANİME SÜPER OTAKUYUZ" yapmıyor ki kimse, herkes oynuyor muhabbetini ediyor sadece. Kimse EN İYİ OYUN POKEMON GO falan da yapmıyor, serinin asıl oyunlarının çok iyi olduğunu herkes kabul ediyor zaten. Anlam veremedim anti-hype mantığı kuranlara.

Valla çocukluğuma dönmüşüm gibi hissediyorum böyle her yerde pokemon konusunu görünce, keşke hep böyle devam etse herkes oynasa :011: Şuanlık aşırı güzel, her yerde adı geçecek bir şekilde giriş yaptılar umarım güncellemeymiş poke dövüştürmeymiş falan derken insanları sıkmadan bu yoğunluğun en azından bir kısmını ellerinde tutarlar. Bizim antepteki düğünde bile adı geçti bi baktım 10-15 yaş arası kuzenler toplanmış bunu konuşuyor mutlu oldum :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oradan bakınca anti-hypeçı mı göründüm Pokemon GO için? Genel olarak her şeyin aşırı hype'ına karşıyım da, bunun için anti-hypeçı denecek bir şey söylemedim ki ne buradan ne twitterdan falan?

Ben zaten oynamıyorum oyunu, telefonda kurulu, arada sırada açıp evde karşıma pokemon çıkar mı diye merak ediyorum, ve çıkmıyor. Pokestoplarda milletle karşılaşmak gibi bir amacım da yok, ama serverlara bağlanamıyorum zaten ben genellikle, ya aşırı yoğunluk olduğu zaman girmeye çalışıyorum ya da başka zamanlar, ama aşırı yoğunluk da adı üzerinde aynı anda çok fazla kişinin oynamasından ötürü kaynaklanıyor.

Negatif bir şey de yazmadım ama negatif mi anlaşıldım ki? En azından demek istediklerimi daha iyi anlayabilmen için orijinal serilere bir göz atman gerekli sanırım. Hani o kadar da esprili şeyler yazmaya çalıştım ama sanırım adım çıkmış dokuza inmez sekize olmuşum ben. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla telefon alma konusu açıldığı zaman oyuna küfür bile etmiştin oradan aklımda kalmış bilemiyorum bir espri göremedim açıkçası bu kısımda :D

Aşırı yoğunluk mevzusunu ben bu aralar hiç yaşamaz oldum sanırım o kısımda düzelme var. Yoğunluk olayı çoğu oyuncunun normal serverlara korsan olarak girmesinden kaynaklanıyor. Herkes apk üzerinden saldırdığı için oyunun geçerli olduğu ülkeler harici bir sürü insan giriyor. Bunlar da oyuncunun beklemesiyle değil, serverların zamanla geliştirilmesiyle hallolacak şeyler. Oyun kasıyor diye oyuna kalabalık eden oyuncuyu suçlamak saçma bence, serverlarını geliştirsin adamlar işleri ne. Para kazanacaklar her türlü, kazanıyorlar da zaten.

Abim oyuna daha bu sabah başladı, kendisi Sirkeci'de çalışıyor camilerin orada. Oturduğum yerden yakalıyorum pokestop da dibimde diyor :( Baktım harbiden yakalamadığı şey kalmamış her şey dibinde çok kıskandım, biz de burada yarasa avlayalım ;__;

Pokemon'dan ziyade şunun Touhou versiyonunu falan yapsalar daha çok mutlu olacağım bir sürü Touhou karakteri var. :@:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Espri var ya, ikinci paragrafı tekrar oku. :D Ayrıca o telefon mevzusunda arkadaşa üzüldüm, ve o an başka sıkıntılarım vardı onların da etkisiyle sert bir cevap çıktı, yoksa bir problemim yok oyunla falan. Tanıyorsun beni kafam bir şeylere takık olduğu zaman olaylara verdiğim tepkiler beklenmedik tipte oluyor. :(

Ya ben oyuncuların çokluğuna bir şey demediydim ki, niye o tartışmaya girdik? :D Elbetteki daha fazla oyuncu olsun para kazanalım diyen yapımcı firmanın yapması gereken şeyler, ama daha oyun yeni çıktı ya da çıkmadı, mağazadan indirmek yerine apk indiriyor dünyanın çoğu, buralara geldi mi bilmiyorum zaten. Zamanla aşılacak problemler, yine de benim istediğim pokemonlar yok zaten, o yüzden rahatımı bozamam ben, evden dışarı çıkarsam koşu yaparım valla, yürüyüş çok light gelir bana. :P

Bunun touhou versiyonu zor da, orijinal oyuna touhou modu varkine? :D

q1N2c.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yok yok ben bunun Touhou'lusunu istiyorum.

Bu arada direkt sana yazıyormuşum gibi oluyor kusura bakma, lafı senden alıp genele yayıyorum ben aslında. Oyun hakkında genel görüş gibi yani, pardon >_<

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bizim ev şehir dışına doğru, bu yüzden bana buradan ekmek çıkmıyor. 3-5 bir şey var 5 km civarda.

Gerçi merkeze inince heryer Pokemon, pokestop ve gym, tramvayla giderken bile yakalıyorum, poke top için döndürüyorum pokestopları falan...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Touhou ne yahu? Bir kaç resim gördüm ama tam olarak ne oluyor? Cahilliğimi bağışlayıp bilgilendirirseniz sevinirim. Resimli falan :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla telefon alma konusu açıldığı zaman oyuna küfür bile etmiştin oradan aklımda kalmış bilemiyorum bir espri göremedim açıkçası bu kısımda :D

Aşırı yoğunluk mevzusunu ben bu aralar hiç yaşamaz oldum sanırım o kısımda düzelme var. Yoğunluk olayı çoğu oyuncunun normal serverlara korsan olarak girmesinden kaynaklanıyor. Herkes apk üzerinden saldırdığı için oyunun geçerli olduğu ülkeler harici bir sürü insan giriyor. Bunlar da oyuncunun beklemesiyle değil, serverların zamanla geliştirilmesiyle hallolacak şeyler. Oyun kasıyor diye oyuna kalabalık eden oyuncuyu suçlamak saçma bence, serverlarını geliştirsin adamlar işleri ne. Para kazanacaklar her türlü, kazanıyorlar da zaten.

Abim oyuna daha bu sabah başladı, kendisi Sirkeci'de çalışıyor camilerin orada. Oturduğum yerden yakalıyorum pokestop da dibimde diyor :( Baktım harbiden yakalamadığı şey kalmamış her şey dibinde çok kıskandım, biz de burada yarasa avlayalım ;__;

Pokemon'dan ziyade şunun Touhou versiyonunu falan yapsalar daha çok mutlu olacağım bir sürü Touhou karakteri var. :@:

Bakarsın birgün çıkar abi;

5130d38a01.jpg

Şaka amaçlı böyle birçok resim / twit dolaşıyor valla :D Şuan esprisinde herkes tabi ama birgün manyağın biri oturur yapar belki hiç belli olmaz :@: Zaten pokemon Go bu kadar tuttuktan sonra bu tür yapımlar çıkarmaya çalışan çok olacaktır diye tahmin ediyorum.

ve o Touhou tanıtımı artık seneye mi gelir 2 sene sonra mı orasını bilemiyorum maalesef, nihbrin bile 1. partide bıraktı abi zor iş o ;_;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Görüyorum ve artırıyorum, Touhou tanıtımı 20 seneye gelmez diyorum. :P

Şöyle bir şeye denk geldim, ilgilenenler için buraya bırakayım, gerçi aynı tadı vermez, pc üzerinden pokumon ustası olunmaz, terlemek gerek. :P Ne demiş Ketchum'ların Ash:

"I will travel across the land

Searching far and wide

Each Pokemon to understand

The power that's inside"

http://en.bignox.com/pokemongo/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bugün saat 15:00'da bulunduğum şehirde etkinlik düzenlendi. 3 tane yanyana pokestop var bir yerde. Üçüne birden ulaşabiliyorsunuz. Ben de ne evolve'layacaksam bugüne sakladım. Neyse toplandı millet. Bastılar 3 pokestop'a da lure'leri. Ben de verdim coşkuyu, bastım incense'i, kırdım lucky egg'in kabuğunu. Bi yandan yakalıyorum bi yandan evolve'luyorum.. 1k, 1k exp geliyor oh oh.. iki gündür bugün için birikim yapmışım.. derken önce bi kaç kere oyundan attı. Herkeste bi gariplik "ne oluyor lan?" modu. Tekrar girebildikten sonra, yine bastım incense'i ve kırdım yumurtayı, bir 5 dakika geçmedi düştüm tekrardan. Herkes düştü tek tek ve giremedik bir daha. Eve geldiğimde öğrendim ki o tam o sıralar bazı avrupa ülkelerinin serverları açılmış, sebep buymuş. Serverların rahatlaması gerekirken neden böyle oldu anlamadım. 14 lv gittim, kafadan bi 18-19 olurum gözüyle bakıyordum, 15 buçuk olabildim ancak. Ne rage attım anlatamam.

Malum, ülkedeki olayları takip edebilmek için hiç uyumamıştım da.

Mahalle yanarken saçımı tarıyorum, evet.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Pokémon GO’nun İslam dinine karşı Batı dünyasının bir senaryosu...?

Saçmalamaya meyilli ülkemin saçmalamaya meyilli oksijen tüketicileri yine bizi güldürmekten geriye kalmıyorlar. Valla bunlar da olmasa bu ülke çekimez. XD

Sanırım Hristiyanlarda da kiliselerde pokestopların çıktığından habersizler. Büyük ihtimal yiğenimin dul eşini almak caizmidir gibi soruları yanıtlamaktan bakmaya vakit bulamamışlardır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Çılgınca hile kullanıp, hayvan gibi kasıp bıraktım oyunu. Report ettim kendimi. Sözde report edince banlamaları lazım. Ama 2 haftadır banlayan eden yok. Bota acil çözüm getirilmeli. Son güncelle kapanmıştır umarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?