Jump to content
  • Kayıt Ol

Innocent-Innocent Rouge

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

Innocent

TANITIM

Innocent Namı diğer Innocent Rouge Böyle diyorum çünkü; Bu iki seri iki ayrı manga gibi lanse edilse de Aslında Rouge, Innocent’in direk devamıdır. Mangaka’nın yayın evi ile yaşadığı problemden kaynaklı hikayeyi başka bir dergide adını değiştirip sürdürmesinden kaynaklıdır.  Birbirinin devamı iki farklı manga şekline gelmiştir. En başta bunu açıklamakta fayda var.

“ Özgürlük ve eşitlik” olarak adlandırılan Fransız ihtilali’ nin yaşandığı 18. Yüzyılda yaşayan ve Paris’in celladı lakabını almış Sanson ailesinin 4. Nesli olan Charles-Henri Sanson’un hikayesidir. Charles-Henri Sanson’un kaderi ile yüzleşmesi gerçek tarihi verilerden esinlenerek kurgulanıp betimlenmiştir. Babadan oğula geçen bu meslek için hiçte uygun olmayan Charles Kaderinden kaçamaz ve herkese korku salan bir ölüm meleği haline gelir.

KARAKTERLER

Marie-Joseph Sanson - Ana Karakter

Charles-Henri Sanson - Ana Karakter

Anne-Marthe-Dubut Sanson - Yardımcı Karakter

Jean De Chartois - Yardımcı Karakter

Chief Merchant - Yardımcı Karakter

Earl De Chartois - Yardımcı Karakter

Robert-François Damiens - Yardımcı Karakter

101467.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Innocent

Japonca: イノサン

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 9

Bölüm sayısı: 99

Yayım: 31 Oca 2013 - 16 Nis 2015

Dergi: Young Jump

Eser: Shinichi Sakamoto (Hikâye & Çizim)

Türler: Dram, Tarih, Seinen

İSTATİSTİKLER

Sıra: 378

Veriler 26 Aralık 2016 Pazartesi günü 15:19 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 58563

Innocent Rouge

TANITIM

Charles-Henri Sanson’un aksine kız kardeşi Marie-Joseph Sanson Versailles’de özgürce yaşamaktaydı. Abisinin sandığının aksine ölüme karşı inanılmaz bir ilgi meraka sahipti. Abisinin aksine gözünü bile kırpmadan, herhangi bir vicdani rahatsızlık hissetmeden kafa kesen bir cellat haline gelir. İlk sevgilisi Alain, Aristokrat biri tarafından öldürdükten sonra tüm Fransa’nın geleceğini değiştirmek niyetindeydi.

KARAKTERLER

Marie-Joseph Sanson - Ana Karakter

Charles-Henri Sanson - Ana Karakter

167646.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Innocent Rouge

Japonca: イノサン Rouge

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: Bilinmiyor

Bölüm sayısı: Bilinmiyor

Yayım: 20 May 2015 - ?

Dergi: Grand Jump

Eser: Shinichi Sakamoto (Hikâye & Çizim)

Türler: Dram, Tarih, Seinen

İSTATİSTİKLER

Sıra: 416

Veriler 26 Aralık 2016 Pazartesi günü 15:19 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 93699

Her iki mangada aşırı şiddet ve cinsellik içerdiğinden +18 yaş altı içi uygun değildir. 

• Beğeni 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 9
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

5

• gundamaster

4

• CloudT

1

En Hareketli Günler

Innocent mangasını okuyorum, kardeşinin durumunu da çocukluğundan fark ettik. Hiç abisi gibi değil, o kadar normal karşılıyor ki artık bu psikolojik bir rahatsızlığa büründü. Tabii detaya çok girmiyorum ama her iki seri de mutlaka okunmalı. 1. sini şu an okuyorum, bitince 2. ye geçeceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Ben de Innocent'i okuyanlardanım. Şu an biraz ara vermiş olsam da devam edeceğim, çok kaliteli bulduğum bir seri. Çizimlerine özellikle hayranım tabi bir de  Marie-Joseph Sanso'a :kanlp:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamaster :)) Muhteşem bir seri ya..... Başlığı açıp açmamakta baya kararsızdım ama böyle bir seride göz ardı edilemezdi yani ...Rouga geldin mi yavaş yavaş mı gidiyorsun sende hala...

Spoiler

Mari-Josep'e sulanma derim sulananların sonu kötü bitiyor:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
1 dakika önce, Aurora Borealis yazdı:

@gundamaster :)) Muhteşem bir seri ya..... Başlığı açıp açmamakta baya kararsızdım ama böyle bir seride göz ardı edilemezdi yani ...Rouga geldin mi yavaş yavaş mı gidiyorsun sende hala...

İçeriği gizle

Mari-Josep'e sulanma derim sulananların sonu kötü bitiyor:D

Henüz gelmemiş olabilirim. Epey yavaş gidiyorum. 

Tehlikeli kadınları severim:icon6:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1 dakika önce, gundamaster yazdı:

Henüz gelmemiş olabilirim. Epey yavaş gidiyorum. 

Tehlikeli kadınları severim:icon6:

Hahaha ölmeyi bayılmak sanıyorsun galiba sen... Tez elden sana bir Marie-Joseph o zaman...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
12 dakika önce, Aurora Borealis yazdı:

Hahaha ölmeyi bayılmak sanıyorsun galiba sen... Tez elden sana bir Marie-Joseph o zaman...

Ben ona ölürüm be. Sevgi böyle birşey işte:oleyo:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Şimdi, Aurora Borealis yazdı:

:)) Anladın sen...

Hayır anlamadım :q015:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?