Jump to content
  • Kayıt Ol

Onihei (10.01.2017)

jailbird707

Önerilen İletiler

Onihei

TANITIM

Edo Dönemi'nde geçen hikâyede kahramanımız Hasegawa Heizō, babasının mirasını devralarak kundaklama ve hırsızlık suçlarıyla ilgilenen özel bir polis biriminin başına atanmıştır. Onihei lakabıyla anılmaya başlayan Heizō, samuraylardan oluşan bir grubu kontrol etmesinin yanı sıra, çetrefilli suçları çözmek için eski suçluları birer muhbir olarak kullanmaya başlar. Daha sonralarıysa kendi bölgesi için özel bir birim oluşturacaktır.

YAPIM

Masao Maruyama

Yapımcı

Shigeyuki Miya

Yönetmen

Kouhei Tanaka

Müzik

81791.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Japonca: 鬼平

BİLGİ

Bölüm sayısı: 13

Gösterim: 10 Oca 2017 - ?

Stüdyo: M2

Kaynak: Roman

Türler: Tarih, Seinen

Süre: Bilinmiyor

İSTATİSTİKLER

Sıra: Belirtilmemiş

Veriler 29 Aralık 2016 Perşembe günü 19:32 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: anime / 33983

onihei.jpg

• Beğeni 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kusotaku

Konuyu beğendim açıkçası, bu sezon izleyeceklerimden olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kesin izleyeceğim serilerden biri. Başlasa da izlesek modundayım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Habere göre seri başlamadan önce 40 dk'lık bir OVA yayınlayacaklarmış fakat bunu 22 Şubat'a ertelemişler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haberini gördüğüm günden beri kıskacıma girenlerden biri. Bu tarz içerikli serilere daha fazla ihtiyacımız var, tarih ve seinen bir arada. Tadından yenmez, hem de katanalar havada uçuşursa değmesin kimse keyfimize. :D 2017 yapımları içersinde bu, ACCA ve LoGH'un yeni yapımı beklediklerim arasında. Güncel takip etmeyi düşünmüyorum ama kesin izleme listemde olacaklar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Normalde aksiyon ağırlıklı değilse samurai animelerine çok sıcak bakmıyorum.Özellikle özlü sözler konusunda abartıp içinde büyü falan mevcutsa

Fakat konusu son derece ilginç görünüyor.Umarım Monster da ki gibi tüm suçlular ve karakterler birbirleriyle bağlantılı olup dallanıp budaklanan bir hikaye yaparlar

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

İlk bölüm çok hoşuma gitti. Birçok saçma sapan serinin yanında altın madeni gibi kalıyor ve yeni bir stüdyo olan M2 için de gayet iyi bir başlangıç oldu. Umarım böyle devam ederler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

M2 stüdyosu yerine başka bir stüdyodan çıkmasını yeğlerdim. Animasyonları çok ortalama. Daha ilk bölümden sırıtan yerler vardı. Bir Shigurui değil ama kanlı sahneler yerindeydi. Tabi sansüre takılması kötü oldu :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben beğendim valla bu hali ile de kötü olmamış. bu sezonda adını iyiler arasına yazdırır bence..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Daha iyi bir stüdyo elinde olsa çok daha iyi olurdu :/

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bana ortalama bir seri geldi, zaten konu itibariylede iyi bir yere gelmesi imkansız :( Hee Shigurui'de konu çok mu iyi derseniz, Shigurui'nin bana verdiği hissi ve havayı, daha o türler arasında hiçbir seri veremedi. Shigurui bir başkaydı bee :birnumara:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kusotaku

Daha izleyemedim ama yükledim. Bitirince yazıyorum yorumumu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ortalama bir yapım. Animasyonlar konusunda @gundamaster'a katılıyorum. Özellikle bazı yerlerde epey kötü olmuş animasyon. İlk bölümü izledikten ve yorumları okuduktan sonra biraz abartılmış bir yapım olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animasyonlar sanırım Persona 4 animesini yapan ekibin elinden çıkmış, garip garip renklendirmeler falan var aynı o şekilde tırt geldi bana. Ayrıca karakter dizaynları 90lardan kalmış resmen, karakterin suratına bakınca bütün çetelesini çıkarabiliyorsunuz.

Samuray animelerine karşı beklentim çok düşük, afişini gördüğümde "aaa samuraylı anime varmış bu sezon" dedim ama diğer başlıkta izleme listeme aldığım animeler arasına eklemeye bile gerek görmedim. Zaten ilk bölümün şöyle 3-5 sahnesine bakıp kapadım. Şu an izlemeye devam edeceğim ama en azından konu olarak belki ilgimi çekmeyi başarır, onun haricinde beğenmedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?