Jump to content
  • Kayıt Ol

Mobile Suit Gundam : Build Divers


Akuma_Blade

Önerilen İletiler

(düzenlendi)

d832fd25bf1375d34bc99ae7e9b2935c15175744

Gunpla Savaşı konsepti kurulu TV serileri olan 2013 yapımı Gundam Build Fighters ve 2014 yapımı Gundam Build Fighters TRY'ın ardından benzer konseptte bir TV serisi olan Gundam Build Divers bugün yapılan lansmanla duyuruldu. Yapımın -en azından şu an göründüğü kadarıyla- Build Fighters serileriyle bir bağlantısı olmayan bir reboot olacak. (Gerçi Build Fighters da 2009 tarihli özel bölüm Gunpla Builders: Beginning of G'nin bir tür reboot'uydu. )


Yapım için bir fragman yayınlanmaktansa 14 dakikalık bir ONA yayınlamak daha uygun görülmüş. Build Diver Prologue adlı bu bölümü aşağıdan İngilizce altyazılı olarak izleyebilirsiniz.
 Yapımda Build Fighters ve Build Fighters TRY'daki hatalardan ders çıkartıldığı izlenimi aldım. Öncelikle animasyonlar bu serilerle kıyaslanamayacak kadar iyi olmuş. Bearguy ve Super Fumina gibi "kanser" modellerin dışına çıkılmış, tam aksine önceki serilerde pek odaklanılmayan Gundam 00 ve Gundam AGE mekaniklerine odaklanılmış. Bunun yanısıra TV serisinde ilk bağırıp yumruğu atanın olayları çözdüğü işleniş yerine taktikler, tuzaklar ve takım çalışması kavramlarına odaklanılmış gibi görünüyor. Gunpla savaşı üzerine kurulu serilerin en başından böyle olması gerektiğini düşündüğüm için bu değişikliklerin tümünü olumlu karşıladığımı belirteyim.

Yapım bizim dünyamızda fiziksel olarak değil de, Gunpla Battle Nexus adlı bir MMO oyunu içerisine kurulmuş sanal bir çoklu evrende geçiyor. (Sanırım yayıncılar Ready Player One filminin yaklaşan popülaritesini öngörmüş olmalılar) Ana karakterlerimizden ilki Riku Minami yeni bir oyuncu ve kendi Gunpla'sı olan Build Gundam 00'ı ile Nexus'daki turnuvaya dahil olmak istiyor. Diğer ana karakterimiz Riku'nun aksine tecrübeli bir oyuncu olan Kujo Kyoya ve "Avalon" takımının lideri. Sinopsisden anladığımız kadarıyla ikisinin yolları esrarengiz bir kız ile kesişiyor ve Nexus'un geleceğini belirleyecek bir savaşa girecekler.

Yapım Build Fighters TRY'de olduğu gibi Shinya Watada (Aikatsu Stars ve Gundam AGE : Memory of Eden) tarafından yönetilecek. Senaryo Noboru Kimura (Solty Rei, Nyakuro: Crawling with Love, Mobile Suit Gundam AGE, Dan Doh, Amagami SS, Spider Riders, Ring no Kakero ve Tenchi Muyo GXP)  tarafından yazıldı. Aksiyon kareografileri konusunda Masami Obari destek sağlayacak. Ayrıca Kenatake Ebikawa'dan Naohiro Washio'ya dek kendi tarzını oturtmuş yaklaşık 9 farklı Mecha tasarımcısının çalışması söz konusu. Seslendirmeciler nispeten yeni isimlerden oluşuyor ama Prologue bölümünde Komutan Rommel'i Sho Hayami'nin seslendirdiğini görmek yüzümde gülümseme yaratmadı değil.

Yapım bahar 2018 sezonunda yayına girecek. Gün / ay olarak net yayın tarihi belirlenmemiş olsa da Mobile Suit Gundam külliyatının 39. yıldönümü olan Nisan ayında yayına girmesi bana olası geliyor.

Kaynak: ANN

Düzenlendi: (Akuma_Blade)
  • Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?