Jump to content
  • Kayıt Ol

Kentaro Miura aramızdan ayrıldı.


Akuma_Blade

Önerilen İletiler

Berserk'in yayıncısı Hakusensha, Berserk'in mangaka'sı Kentaro Miura'nın 6 Mayıs'da aramızdan ayrıldığını belirten bir açıklama metni yayınladı.

e1zhelkuuaef8jd.jpg

Miura 11 Temmuz 1966'da Chiba'da doğdu. Miura ilk dönemlerinde Ace wo Nerae ve Versailles no Bara'dan Osamu Dezaki, Violence Jack'den Go Nagai, Mobile Suit Gundam'dan Yoshikazu Yasuhiko ve Crusher Joe'dan Fujihiko Hosono'nun çizim ve anlatım tarzından, ayrıca Guin Saga'dan Kaori Kurimoto'nun yazım tarzından, Fist of North Star'dan Tetsuo Hara ve Buronson'un dünya ve atmosfer yaratımından oldukça etkilendi. İlk profesyonel Mangaka'lık deneyimini Kodansha'nın haftalık Shonen Magazine dergisi için 1985'de hazırladığı Futatabi ile gerçekleştidi. Miura'nin en önemli eseri olarak değerlendirilen ve özgür irade ile kader kavramlarını karanlık bir fantezi dünyası atmosferinde işleyen Berserk ilkin Hakusensha'nın aylık Gekkan Comicomi dergisinde 48 sayfalık bir oneshot olarak 1988'de basıldı ve kazandığı ikincilik ödülü üzerine 1989'den itibaren Young Animal dergisinde aylık tefrika edilmeye başlandı. 1992'den itibaren Berserk'in yeni sayı çıkışları istikrarsız bir hal almasına (ve 2006'dan başlayarak bir yıla varan kesintilere) rağmen hayran kitlesini peşinden sürüklemeyi sürdürerek Mayıs 2021 itibariyle 50 milyona ulaşan eşine az rastlanan türde bir satış başarısı yakaladı. Berserk 1997'de TV serisine, 2012 ile 2013 arasında bir Anime film üçlemesine ve 2016-2017 arasında reboot bir seriye adapte edildi. Kendisi aynı zamanda Hokuto no Ken'in yaratıcısı Buronson ile beraber hazırladığı King of Wolves manga'sı ile de biliniyor. 

Kaynak: ANN

  • Üzgün 1
  • Olamaz 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uzun süredir manganın ne halde olduğunu kontrol etmiyor olsam bile, o kadar çok sevdiğim bir manga idi.O kadar yaşantıma bakış açışı kazandırdığını düşündüğüm bir seriydi ki, içimdeki burukluğu anlatamam.Yaşantımıza kattığı her şey için teşekkürler.

Büyük üstat,

Başımız sağolsun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?