Jump to content
  • Kayıt Ol
  • 0

Berserk Manga

lmpereur

Soru

Berserk mangasını telefonuma indirip hani metroda olur bir yerde olur giderken okumak istiyorum fakat drive'dan indirince direkt dosya olarak geliyor. PNG içeren dosyalar. Bununla da okuyamıyorum doğal olarak hani tek tek açmam gerekiyor resimleri. Bunun bir yolu var mı? Ne bileyim PDF'e çevirmek gibi falan bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• Cevaplar 1
  • Oluşturma
  • Son yanıt

Top Posters For This Question

• jedi mind tricks

1

• lmpereur

1

En Hareketli Günler

Top Posters For This Question

Bu soruya 1 cevap geldi

Önerilen İletiler

• 0

Soru sorulalı bayağı olmuş aslında ama biz yine de cevap verelim, belki ihtiyaç duyan biri çıkar :P

Android için (iOS kullanmıyorum) bayağı bir reader uygulaması var aslında. En çok bilinenler Tachiyomi, ComicScreen ve CDisplayEx tahminimce. Bunlarda (ya da diğer uygulamalarda) da klasör hâlindeki PNG/JPG dosyalarını okuma özelliği vardır diye düşünüyorum.

PDF'e çevirme işi en temizi olsa da aynı zamanda en angaryası (yaptım biliyorum :011:). Ciltlerce uzunluktaki mangaları tek tek PDF'e çevirmek bir süre sonra sıkmaya başlıyor.

Bu yüzden en temiz yöntemlerden biri şudur diyebiliriz: Çoğu reader uygulaması (hatta belki de hepsi) CBZ uzantılı dosya açıp gösterebiliyor. CBZ denilen uzantı da ZIP uzantısının çizgi roman versiyonu aslında. Dolayısıyla resim içeren klasörü, uzantısı ".zip" olacak şekilde sıkıştırıp; sonrasında uzantıyı ".zip" yerine ".cbz" şeklinde manuel olarak değiştirirseniz reader uygulamasının kolayca açabileceği bir dosya elde etmiş olursunuz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?