Jump to content
  • Kayıt Ol

Kamen Rider W: Fuuto Tantei


Akuma_Blade

Önerilen İletiler

portal

 

w.jpg

news-xlarge-tantei-cut_orig.jpg

1971 yılında yayına başlayan ve Japon popüler kültüründe önemli bir yer oluşturan Kamen Rider külliyatının 2010 sonrasındaki crossover döneminin ilk hikayesi olan Kamen Rider W'nin haftalık Big Comic Spirits dergisinde tefrika edilecek bir devam hikayesine kavuşacağı bildirildi. Fuuto Tantei (Fuuto Detectives) adlı haftalık Manga 7 Ağustos'da yayına başlayacak. Bu yeni Manga'nın çizerliğini Masaki Satou (Love Theory) üstlenirken, Tokusatsu serinin şef senaristi Riku Sanjo (Beet the Vendel Buster, MD Geist, Cybernetics Guardian) bu yapımdaki senaryoyu ve diyalogları yazıyor, ayrıca Dopant dizaynları Katsuya Terada (Blood külliyatı) tarafından hazırlanıyor.
 Fuuto Tantei, serinin bıraktığı yerden hikayeyi devam ettirmeyi hedefliyor gibi görünüyor. Crossover filmlerdeki misafir casting'ler de dahil olmak üzere şimdiye dek 49 + 2 bölüm ve 6 film süren hikaye, dedektif Shotaro Hidari ve esrarengiz bir geçmişe sahip otistik bir deha olan Philip'e odaklanır. Eskiden huzurlu bir kent olan Fuuto'ya, kullanıcısına insansütü güçler veren fakat kullanıcısının vücudunu deforme edip onu bağımlı hale getiren USB bellek görünümlü uyarıcılar (Gaia Memory) sokan Sonazaki ailesinin Museum grubu ve onların perde gerisindeki sponsorları olan Foundation X serideki düşman tarafı oluşturmaktadır. Bir dedektif olan Soukichi Narumi'nin himayesinde büyüyen bir yetim olan Shotaro, onun Museum'a giriştiği bir baskında Philip'i  kurtarır kurtarmaz ağır yaralanmasına tanık olur. Onun kendi dedektiflik bürosunu ve Gaia Memory'lerin olumsuz etkilerini filtreleyebilen bir geri mühendislik ürünü olan Double Driver'ı onun son nefesinde devralan Shotaro bu şekilde Fuuto şehrini koruma misyonunu da devam ettirir. Shotaro hem Fuuto şehri halkının verdiği dedektiflik işlerini hallederken hem de birçok vakanın birleştiği gizli sonuca ulaşmak için bağlantıları kurmak, Soukichi Narumi'nin şirret kızı Akiko'ya göz kulak olmak ve de Double Driver'in iki kişi,yle senkronize çalışması yüzünden hakkında hiçbir şey bilmediği Philip'le ortaklık kurmak zorundadır.

Gösterildiği dönemde büyük ilgi gören Kamen Rider W, yan karakterler Soukichi Narumi, ve Ryu Terui ile film versiyonunun kötü adamı Katsumi Daido'nun kendi hikayelerinin anlatıldığı spinoff filmler ve  Philip odaklı bir lightnovel ile genişlemiş, öte yandan TV serisinin sonundaki ana hikaye tümüyle son bulmamıştı.

  • Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?