Jump to content
  • Kayıt Ol

Planetarian Türkçe Çeviri Projesi

Ecciel

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
planetarianpic-4

Planetarian ~küçük bir gezegenin hülyası~

“Gökevine neden gelmiyorsunuz?

Ne olursa olsun her daim devam edecek olan sonsuzluğun göz alıcı parıltısı.

Gökyüzündeki bütün yıldızlar sizi bekliyor.”

Uzay kolonizasyon projesinin başarızlığından bu yana 30 sene geçti. İnsanoğlunun soyu neredeyse tükendi. Dünya’da sonu gelmeyen ölümcül bir Yağmur yağıyor.

“Hurdacı” adlı insanlar medeniyetin enkazlarını yağmalayarak geçinmeye çalışırlar.

O Hurdacılardan biri enkazların en tehlikelerinden birine — bir “Lahit Şehri”‘ne yalnız girer. Bu ölü şehrin ortasında savaş öncesi bir gökevini keşfeder. Ve gökevine girişinde Hoşino Yumemi adlı bir arkadaş robot tarafından karşılanır. Hiç kuşkulanmadan Hurdacı’nın 30 seneden sonra gelen ilk müşterisi olduğunu düşünür. Ona hemen yıldızları göstermeye kalkar fakat gökevinin projektörü arızalıdır. Robotun konuşmalarından akıl sır erdiremeyen Hurdacı projektörü tamir etmeyi kabul eder…

[Steam’den alıntı]

BakaYume Çeviri Ekibi olarak sizlere gururla duyurmak isteriz ki, ilk projemiz olan Planetarian'ın çevirisi tamamlanmış, Türkçe yaması yayınlanmıştır.

Türkçe yama v1.0 çıktı!

Türkçe Yama v2.0 + planetarian HD Steam sürümü yama çalışması devam etmektedir. Takipte kalın!

Düzenlendi: (Ecciel)
  • Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya siz çok tatlısınız ya çok yaşayın e mi :D Steam sürümünü kullanarak yaptığınızı varsayıyorum? Steam'e çıkan vnler çevirmen arkadaşların dikkatini çekiyordu zaten yavaş yavaş. Eğer çeviri kaliteliyse Steam versiyonuna yama olarak falan da yapılabilir indirip bakmadım şu an ama oyun çeviri siteleri Steam uyumlu yapıyor oradan aklıma geldi.

Ellerinize sağlık KEY yapımlarını Clannad hariç elden geçirin bence Little Busters'ı hala bekliyorum zaten :P

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Üzülerek söylemek isterim ki, henüz yamamızı Steam sürümüne uyarlayamadık. Yamamız şu an sadece ilk çıkan Download Edition ve Memorial Edition'la uyumlu. Elimizdeki programlar, Steam sürümünde işe yaramıyor maalesef. İleride eğer grubumuza tecrübeli bir yazılımcı dahil olursa bir yolu bulunabilir belki. Fuwanovel'da bunu yapmanın çok basit olduğunu söylüyorlar, ancak yardım eden hiç kimse çıkmadı bu konuda.

Endişeniz olmasın, Little Busters'tan vazgeçmiş değilim, sadece bir süreliğine askıya aldım varsayın. Elimdeki dağınık dosyaları toparlamaya çalışıyorum. Güncellemelerim olduğu zaman buradan ve proje sitesinden haberdar ederim :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...

Planetarian için Türkçe yamamızın ilk sürümünü çıkardığımızı gururla duyurmak isterim! ^^

İndirmek için tıklayın.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"17 yaşında, yazılımcı olmayı hedefleyen, amatör bir anime, manga ve görsel roman çevirmeni."

17 yaşındaki halimi düşünüyorum da, kendimi bu kadar öz ve anlamlı bir cümlem yoktu sanırım, emekleriniz için teşekkürler arkadaşlar, bir seriye başladığım zaman huyum sonuna kadar gitmek olduğundan bu çeviriyi indirmiyorum (bildiğim kadarı ile serinin devamı var, yanlışsam düzeltin) ancak Türkçe olarak hem çeviri hem de VN'nin kendisini indirdiğimiz bir proje hatırlammyorum, ellerinize sağlık.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4 hours ago, ademania said:

"17 yaşında, yazılımcı olmayı hedefleyen, amatör bir anime, manga ve görsel roman çevirmeni."

17 yaşındaki halimi düşünüyorum da, kendimi bu kadar öz ve anlamlı bir cümlem yoktu sanırım, emekleriniz için teşekkürler arkadaşlar, bir seriye başladığım zaman huyum sonuna kadar gitmek olduğundan bu çeviriyi indirmiyorum (bildiğim kadarı ile serinin devamı var, yanlışsam düzeltin) ancak Türkçe olarak hem çeviri hem de VN'nin kendisini indirdiğimiz bir proje hatırlammyorum, ellerinize sağlık.

Yorumunuz için teşekkürler ^^
Açıkçası, VN'in bir devamı yok. VN'i anime serisinden bağımsız olarak okuyabilirsiniz. Serinin devamı (aslında alternatif hikayeleri) Drama CD'leri şeklinde, ve bu Drama CD'lerden biri olan Hoshi no Hito geçtiğimiz aylar içerisinde bir filme uyarlandı, onun da çevirisini yapacağız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Planetarian'ın yapımcısı Visual Arts / Key, geçtiğimiz yıl animesinin şerefine çıkardığı Planetarian HD Edition'ı Steam'e çıkarıyor ve farklı dilleri de destekleyeceklerini açıkladılar. Bundan önceki Steam sürümü için elimizdeki programlar yetersizdi, ancak şimdi çevirimizi resmileştirmek için elimizde bir fırsat var. Sizlerden ricamız bu gönderide Berkay Koç'un yorumunu beğenmeniz ve farkındalık oluşturmamıza yardım etmeniz. 

https://www.facebook.com/VisualArtsUSA/posts/1781337305517757?comment_id=1781700358814785

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 9 ay sonra...

Sizlere sevinçle duyurmak isteriz ki planetarian'ın Steam'deki son sürümü planetarian HD'nin senaryo dosyasına artık erişebiliyoruz. Türkçe çevirimizi güncelleyip bu sürüme uyarlayacağız. Takipte kalın!

z0mlkB.png

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?