Jump to content
  • Kayıt Ol

Yeni Mazinger Z Filmi


Akuma_Blade

Önerilen İletiler

mz.jpg

 Kokpitli dev robotlara ilişkin ve renkli TV'ler için hazırlanmış ilk Mecha Anime'si olan Mazinger Z, 45. yıldönümünü bu Ocak ayında yayınlanacak reboot bir filmle kutlayarak yeniden karşımıza çıkacak. Yönetmenliğini Junji Shimuzu (Fresh Pretty Cure, Jigoku Sensei Nube, Slamdunk, Yu-Gi-Oh! Movie, One Piece TV ve One Piece Movie 1-2-3-9)'nin üstlendiği filmin yeniden elden geçirilmiş Mecha dizaynları Takayuki Yanase (Break Blade, Captain Earth, Eureka 7, Expelled from Paradise, Full Metal Panic IV, Ghost in the Shell ARISE, Mobile Suit Gundam 00, Muv Luv Alternative: Total Eclipse, Valvrave the Liberator, Zegapain) tarafından hazırlanıyor. Soru işareti olan tek mevzu senaryoyu hazırlayan Takahiro Ozawa'nın daha önceden kendisine referans olarak kabul edebileceğimiz bir işi olmaması fakat Mazinger Z'nin yaratıcısı Go Nagai, senaryoyu oldukça beğendiğini ve yeni nesil izleyicilerin eski ekol Mecha animelerinin fırtınalar estirdiği zamanları bu filmle hissedeceğini söylüyor ve bu da umutlarımızı canlı tutuyor.

Müzikler Toshiyuki Watanabe (Ginga Hyoryu Vifam, Irresponsible Captain Tylor, Majestic Prince, Space Brothers) tarafından hazırlandı, -ki kendisi 1972'deki orijinal serinin bestecisi olan Michiaki Watanabe'nin oğlu olur- ayrıca orijinal serinin açılış şarkısını seslendiren Ichiro Mizuki bu proje için geri dönecek. Kapanış şarkısı ise 80'lerin J-Rock efsanelerinden Koji Kikkawa (Kamen Rider Kabuto: God Speed Love, Kamen Rider W) tarafından seslendirilecek.

Yapımın seslendirme kadrosunun başrolünde Showtaro Morikubo (Kouji Kabuto), Ai Kayano (Sayaka Yumi), Sumire Uesaka (esrarengiz kız) ve Natsuki Hanae (Shiro Kabuto) gibi isimler bulunuyor. Ayrıca veteran seiyuu'lar Wataru Takagi, Kappei Yamaguchi, Bin Shimada, Unsho Ishizuka ve Toshihiko Seki gibi isimler da yan rollerde kendine yer buluyor, orijinal seride Kouji ve Sayaka'yı seslendiren Hiroya Ishimaru ve Minori Matsushima ise bu filmde misafir roller seslendirecekler. Bunun yanısıra geçen yıl geçirdiği ciddi bir rahatsızlık sonucu bir süre seiyuu'luğu bırakmak zorunda kalan Keiji Fujiwara bu yapımla Anime seslendirmelerine geri dönecek. Son olarak IDOLM@STER yapımlarıyla bilinen Azusa Todoroko ve Miku Itou, filmde Mazinger Girls adlı bir idol grubunun üyelerini seslendirecekler.

1972'deki lk seri kısa zamanda kült olarak 95 bölüme ve yarım düzine filme yayılmış, bağlantılı iki devam serisinin (Great Mazinger ve UFO Robo Grendizer) ve sonradan ortak filmlerle bağlantı kuracağı Getter Robo serisinin de yolunu açmıştı. Ortadoğu ülkelerinden Avrupa'ya, Güney Amerika'dan Güney Asya'ya dek uzanan, etkisi hala süren bir başarı kazanan yapım, 2001 yılından itibaren iki kez reboot da edilmişti (Mazinkaiser ve Shin Mazinger Z-Hen)

Orijinal hikayede, eski çağlarda dev robot teknolojisine ulaşan ama tarihten silinen Miken İmparatorluğu'nun kalıntılarına ulaşan ve insanlığına sırtını dönerek dünyaya savaş açan şeytani bilim adamı Dr Hell'i durdurmak için Juuzo Kabuto sadece Fuji dağında bulunan Chogokin Z adlı bir elementle neredeyse yokedilemez dev bir robot olan Mazinger Z'yi yaratır fakat Dr Hell'in birlikleri tarafından ağır yaralanır. Son nefesinde bu robotu, o zamana dek sorumsuz bir motor yarışçısı gibi yaşayan torunu Kouji Kabuto'ya emanet eder ve "artık Dünya'yı yokedecek bir iblis yada Dünya'yı yokolmaktan koruyacak bir tanrı olmayı seçmenin onun kaderi olacağını" söyler. Kouji Kabuto, dedesinin yardımcısı Gennosuke Yumi, onun asistanı da olan kızı Sayaka Yumi ile birlikte dünyayı Dr Hell'in kötülüklerinden korumak için mücadele eder.

Yeni film Infinity ise bu hikayeyi bildiğinizi varsayıyor ve serinin 10 yıl sonrasında geçiyor.  Dünyaya barışı getirdikten sonra babası gibi bir bilim adamı olma yolunda ilerleyen Kouji, Dr Hell'in beraberinde yeni tehditlerle geri dönmesiyle yarım bıraktığı savaşı bu kez gerçekten bitirmek için  Mazinger Z'ye geri dönüyor. Film ayriyeten Great Mazinger serisinden Tetsuya Tsurugi'yi de içeriyor yani film tutarsa devamının gelmesi pek de süpriz olmayacaktır diye düşünüyorum.

Kaynak: ANN


 

  • Süper 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mazinkaizer SKL tadında bi Tv serisi gelse ya şuna...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

7 saat önce, SPAWN-TheUndead dedi ki:

Mazinkaizer SKL tadında bi Tv serisi gelse ya şuna...

 

Mazinkaiser SKL çıktığı yılın en büyük finansal hayal kırıklıklarından birisiydi (Blu Ray seti 1000 adet bile satmamıştı yanlış hatırlamıyorsam) o yüzden o topa girmezler diye düşünüyorum. Infinity tutarsa bir Great Mazinger reboot'u yada henüz Manga'sı da yeniyken Mazinger Zero uyarlaması  görmek isterim açıkçası.

  • Süper 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

  • 2 hafta sonra...

 Galiba yeni sezonda bol bol mecha animesi göreceğiz

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

  • 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?