Jump to content
  • Kayıt Ol

Hare-Kon.

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

gundamaster

83

Gizli İçerik

Kıyamam ya :/

img000017.png

Madoka'ya epey üzüldüm bu bölüm:crying1-onion-head-emoticon: Düşük mü yapmış kürtaj mı olmuş tam emin değilim ama artık çocuğu olamayacağı için rahmini aldırmak istiyor. Bunun kürtajla ilgili olması daha muhtemel. Düşük yapmış olsa uterus da çok büyük sorun olmaz bir daha hamile kalabilir. Geçmişi silmek istediğine göre Ryu'dan hamile kalıp kürtaj olmuştur muhtemelen ve bu da sorun oluşturmuştur.

Zavallı Madoka:icon2:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gizli İçerik

Çok sinir bozucu bir bölümdü. İster kürtaj ister düşük fark etmez. Böyle bir acıyı yaşamak birde yalnız yaşamak acıyı daha da katlıyor. 

• Beğeni 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gizli İçerik

Madoka Ryuu'dan önce birinden hamile mi kaldı yani? Ryuu "Seninde sorunların var herhalde." demişti. Kürtaj/düşük olayı önceden olmuş galiba yani Ryuu'nun söylediklerine göre en mantıklısı o olur. 

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

80-83

Gizli İçerik

Sonunda tekrar güncele yetişebildim. İşler üzücü bir hal aldı. :( Abortion kelimesi ile ilgili sıkıntıyı da kısaca gidermeye çalışayım, aslında gebeliğin sonlanması demek, çocuk uterus'a tutunduğu için gebelik sonlanınca oradan düştü diyerek hareket edip "düşük" demişler sanırım. Düşük yapan kişilerde normalde içerideki kalıntı doğal yollarla uzaklaştırılabilmeli ama bazen uzaklaştırılamıyor. Kürtaj (küretaj, kazıma) bir nevi oranın temizlenmesi, boşaltılması işlemi. İçeride parça kalınca ve doğal yollardan uzaklaştırılamayınca bu parçaların bir şekilde vücuttan uzaklaştırılması lazım. Bu aşamada da kürtaj giriyor. Kürtaj yapıldıktan sonra gelişebilecek olay var. Enfeksiyonla sonuçlanabilir, tıkanıklık veya yapışıklık olabilir, uterus dışında farklı bir yerde gebelik şekillenebilir vs. sonuç olarak kısır kalabilir. Lakin şöyle bir durum da var en başta gebliğin düşük şeklinde devam etmesinin nedeni de sağlık problemleri olabilir. Yani mangada bize öncesi hakkında bir bilgi vermediği sürece tahmin etmemiz biraz zor. Bir ipucu var mıydı okurken hiç dikkat etmedim, direkt ingilizcesini aldım geçtim. Foruma bakınca böyle bir durum olduğunu fark ettiğim, kısaca benden bu kadar, hatırlıyorsanız bu bilgiler ışığında gözden geçirebilirsiniz diyorum. :P En kısası böyle oldu.

Gitmeden asıl efsane sahneyi de atayım ki unutmayalım.

Gizli İçerik

P0JlvQ.jpg

• Beğeni 3
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

84

Gizli İçerik

Niye 13? İp izi? Olaylar daha karışık sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

84

Gizli İçerik

Madoka evden mi kaçmış, yanlış mı anladım? Evde şiddet görüyordu ve kaçtıysa arka planda gerçekten trajik şeyler olmuş :/ Bence de niye 13?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

85

Gizli İçerik

Bu bölümden pek bir şey anlamadım. Madoka para karşılığı birileri ile mi oluyor? Para aldığı o kişi annesi olamaz herhalde :/ Bölümün sonunda da hastanede 3 aylık hamile olduğu ortaya çıkıyor:bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

85

Gizli İçerik

O kadın annesi mi bilmem ama birileri Madoka'yı fuhşa zorluyor sanırım. "Belli bir miktardan-para- sonra serbest kalacaksın" gibi bir anlaşma yapmış olabilirler. İlk başta ailesinden biri tecavüz etmiştir demiştim ama telefondaki mesajı görünce fikrim değişti. Ryuu gelmeseydi o beyaz gömlekli elemanla birlikte olacaktı muhtemelen.

Şimdi gelelim gelecek tahminine:

1. Madoka o dayı ile birlikte olmadığı için şiddet görüp çocuğu düşürecek olabilir.

2. Ryuu güncelde Koharu'ya yaptığı gibi Madoka'nın da parasını öder ve o pislikler peşinden gelmesin diye birlikte kaçarlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

86

Gizli İçerik

Abi çocuk kimdendi ki? Ryuu'dan olmadığı kesin adam bayağı trolledi -yoksa trollemedi mi?- Mama ne hale getirdi Ryuu'yu :D İnsan bir düşünür öyle şeyler pat diye söylenir mi -bir de o şekilde :D - Ryuu'nun anlattıklarına göre Madoka'nın geri dönme ihtimali gittikçe azalıyor. Yalnız sebebi saçma ya "Tanrı olmadığımı düşündüğünde kaybolacaksın" Gelir gelir geri gelir. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

86

@Hikari no Kishi

Gizli İçerik

Çocuk elbette Ryu'dan değil zaten yeni tanışmışlardı nasıl 3 aylık hamile bıraksın kızı. O kısım saçma olmuş. Madoka'yı kurtarmak ve yaptığı iş Mama tarafından öğrenilmesin diye Ryu kendinden olduğunu söyledi.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

88 :icon2:

Gizli İçerik

Zavallı Madoka. Bu Hare-kon sensiz olmaz, gitme bir yere, boşama beni. Pardon Ryunosukeyi olacak o.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

88

Gizli İçerik

Bu kadar ileri gittiğine göre hamile kalamayacak olması Madoka'ya gerçekten ağır geliyor. İnşallah bi çözüm bulunur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

89

Gizli İçerik

Ee imzaladılar ya n'olacak şimdi? Tamam önemli bir mesele de bu kadar ileri gitmeye gerek var mıydı? 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
32 dakika önce, Hikari no Kishi dedi ki:

89

İçeriği gizle

Ee imzaladılar ya n'olacak şimdi? Tamam önemli bir mesele de bu kadar ileri gitmeye gerek var mıydı? 

89

Gizli İçerik

Kadınları anlamak güç, o yüzden çok kafa yorma :D Madoka bundan sonra kendi başının çaresine bakacak. Göründüğünden daha duygusal bir karaktermiş.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamaster @Hikari no Kishi

Gizli İçerik

Aynen Bahadır'a katılıyorum Kadınları anlamak güç :D ya ben bir kadın olarak halen  beni, hayretler içerisinde bırakan kadınlarla karşılaşabiliyorum :D Modoka'nın gidişine üzüldüm valla Ama Ona göre bence o zaten Ryu'u zamanı gelince bırakacaktı. Sanırım şey gibi emanet bir şeyi alıp sahibi geri gelince onu iade etmek gibi yorumladı. İnsanlar sevmenin şekilleri olduğunu söylese de bence aşk bir çeşit bencilliktir. 

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

90

Oldukça duygusal bir bölümdü.

Gizli İçerik

Sanki benim Hare-kon'ummuş gibi şu sahnede ve geri kalan kısmında epey duygulandım :crying1-onion-head-emoticon:

img000005.png

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

90-91

Gizli İçerik

Geri gelir mi acaba? Yoksa yerine önceki bölümlerdeki liseli kızı mı getirirler?

91

İyi, "Ne demek kalkmıyor?" diyen çıkmadı :D Gerçi dememeleri normal.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gizli İçerik

Ben Madoka'nın geri geleceğini sanmıyorum. Yerine de birinin geleceğini de sanmıyorum. Ryuu, Koharu ile diğerlerinden farklı olarak onunla evlenmek istediği için evlendi. (Durumunu da avantaj olarak kullandı) Benim anladığım Madoka ve Yuzu ile evlenmesinin temelinde onlara aşık olması değil, onları kurtarmak istemesi var. Koharudan sonra birini alacağını sanmam. Koharu karakterini de çok sevdiğimi söyleyemem ama onun üzerine biri ile daha evlenmesi biraz absürt olur bana göre. Tahminimce sırada Yuzu'nun hikayesi var bakalım onun ki neymiş .... Benim tahminim Madoka'ninkinden pek farklı olmadığı.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

92

Gizli İçerik

Hayat devam ediyor herkes mecburen de olsa yeni durumlarına alışmaya çalışıyor. Güzel bölümdü bol bol güldüm.

bGYPBd.png

En çok da buna güldüm :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

93

Gizli İçerik

Yuzu babamın kızıyım ayaklarına yatıyor ama bence yavaş yavaş kendi gidişi için bir şeyler ayarlıyor olabilir. Yoksa Koharu mu fazla tepki veriyor? 130 kadının arasına 20 erkek göndermek bana göre "Kuzuyu kurda emanet etmek" gibi bir şey :D Umarım ben fazla kuruntu yapıyorumdur yoksa Yuzu da gidici gibi.

• Komik 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

94

Gizli İçerik

Yuzu'nun peder harbi deli :D Çocuklarına verdiği isimlere bak :D Bölümün altına yazılan yorumlardan yazıyorum Yuzu (yeşil limon), Mikan (mandalina) en küçükleri de Lemon :D Şaka maka yeni kızlar gelecek gibi.

dG8MMr.png

Bu sahne epikti :D

Düzenlendi: (Hikari no Kishi)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

94

Lemon'un isminin bu genetikle büyüdüğünde portakal ya da greyfurt olarak değişmesi lazım :011:

Gizli İçerik

Ryu neden Hare-Kon festivaline katılma kararı verdi, biraz anlamsız geldi bana. Herşey Koharu için diyor bir de.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

95

Gizli İçerik

ZE9140.png

Bi bana öyle geldi herhalde abla Ryuu'ya benziyor :D Bir de küfür etse daha iyiydi ya :D  Okuduğum sitede abla gizli yandere falan diyorlar ama Madoka çok mu düzgündü ki. Abla ile ilgili bilgi verilmedi herhalde sonraki bölümde verirler onu da. :D Yalnız ben önceki bölümlerdeki liseli kızı seçmesini tercih ederim. 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

96

Gizli İçerik

Haydaa! Ablanın çocuğu var galiba. Bence yeğeni falandır deyip teselli bulalım :D Yalnız şu liseli kızı alsınlar hareme ya :D Koharu ile iyi anlaşıyorlar. Bir de yanlış görmediysem yani cilt kapağında Yuzu var. Öncekinde Madoka vardı gitti. Yuzu da gidici :D Eyvah eyvah!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

97

Gizli İçerik

Ablanın adını öğrendik: Misuzu Tachibana. Çocuk da kendisinin. Evlenmek istemiyorum diyor çocuğunun maddi ihtiyaçları için Hare-kon şeysine tekrar geldiğini söylüyor ama bana nedense pek öyle gelmedi. Bir şeyler dönecek gibi. İleride anlarız. Belki de fazla ön yargılıyımdır. 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?